Съдържание:
- Ползи за здравето от сок от алое вера
- 1. Може да лекува храносмилателни проблеми
- 2. Може да намали възпалението
- 3. Може да насърчава здравето на сърцето
- 4. Може да детоксикира тялото
- 5. Може да помогне за отслабване
- 6. Може да поддържа имунната система
- 7. Може да контролира нивата на кръвната захар
- 8. May Help Reduce Cancer Risk
- 9. May Hydrate The Body
- 10. May Improve Oral Health
- 11. May Promote Hair Health
- 12. May Provide The Essential Amino Acids
- 13. May Improve Brain Health
- 14. May Treat Heartburn
- Side Effects Of Aloe Vera Juice
- Drug Interactions
- Dosage
- Precautions
- Where To Buy Aloe Vera Juice
- Conclusion
- Expert’s Answers For Readers’ Questions
- 54 източника
Алое вера е сочен растителен вид, който расте в тропически климат по целия свят. Широко се използва заради своите ползи за здравето от векове. В последно време сокът от алое вера също набира популярност.
Сокът от алое вера съдържа над 75 потенциално активни съставки, включително витамини, минерали, ензими, захар, аминокиселини, салицилови киселини, лигнин и сапонини (1). Докато локалното приложение на сока е известно, че насърчава здравето на кожата и лекува слънчеви изгаряния, приемът му също изглежда предлага многобройни ползи за здравето.
В този пост обсъдихме важните ползи от пиенето на сок от алое вера. Също така ще разгледаме дозировката му и потенциалните странични ефекти, които може да предизвика. Прочетете!
Ползи за здравето от сок от алое вера
1. Може да лекува храносмилателни проблеми
Сокът има слабителни свойства. Той насърчава чревните бактерии и може да помогне за облекчаване на стомашно-чревните разстройства (2). Установено е също, че успокоява хроничните язви (3).
Сокът от алое вера може да прочисти храносмилателния тракт. Това може да помогне при лечението на синдром на раздразнените черва (4). Въпреки че други форми на алое вера също могат да помогнат в това отношение, смята се, че сокът се абсорбира по-добре в стомаха. Сокът също стимулира производството на жлъчка и това насърчава здравето на черния дроб (5).
Според иранско проучване сокът от алое вера може да намали коремната болка и метеоризъм при пациенти със синдром на раздразнените черва. Необходими са обаче повече изследвания по отношение на консистенцията на изпражненията при тези пациенти (6). Латексът на растението алое вера може да помогне за лечение на запек. Необходими са обаче повече изследвания.
Според индийско проучване сокът от алое вера може да се използва широко при лечението на пептични язви. Той проявява антибактериални свойства срещу H. pylori, бактериите, отговорни за стомашните инфекции (7).
Друго индийско проучване заявява, че употребата на алое вера при храносмилателни заболявания може да няма неблагоприятни ефекти (8).
Важно е обаче да се отбележи, че голяма част от това изследване се основава на личен опит. Следователно са необходими повече изследвания, за да се разбере ефективността на сока от алое вера при лечение на храносмилателни проблеми.
Сокът може да има противовъзпалителен ефект върху хора с улцерозен колит (9). Тъй като има случаи и на диария, бъдете внимателни.
Можете също така да използвате алое вера, за да прочистите дебелото черво, като го инжектирате в дебелото черво с вода. Този процес обаче трябва да се извършва само под лекарско наблюдение. Има много по-малко изследвания за неговата ефективност.
2. Може да намали възпалението
Противовъзпалителните свойства на сока от алое вера могат да помогнат при лечението на възпалителни заболявания на червата (10). Според проучване на мексикански плъхове, противовъзпалителните агенти в сока могат също да лекуват отоци (11).
Установено е също, че обезцветеното алое намалява възпалението на кожата, особено когато се използва от подиатрични (специалисти по грижа за краката) лекари (12).
Немско проучване също разкрива противовъзпалителните свойства на сока от алое вера върху кожата. Гелът (и потенциално сокът също) е намалил индуцирания от ултравиолетовите лъчи еритем (13).
Установено е, че гиберелинът, хормон в сок от алое вера, се бори с възпалението при диабетни животни (14).
Алое вера може също да се използва за лечение на болка, свързана с остеоартрит (15). Необходими са обаче дългосрочни проучвания за предписване на сок от алое вера като лечение на остеоартрит.
Благодарение на своите противовъзпалителни свойства, сокът може да осигури облекчение от неподвижност на ставите. Сокът от алое вера (и гелът) също може да действа като ефективна основа за приготвяне на съединение, наречено нимесулид емулгел. Притежава значителни противовъзпалителни свойства и може да се използва за лечение на ревматоиден артрит (16).
3. Може да насърчава здравето на сърцето
Установено е, че гелът от алое вера намалява развитието на мастни ивици при зайци. Гелът (и сокът) може да намали развитието на атеросклероза при хората (17).
Индийско проучване, проведено върху плъхове, показва, че сокът от алое вера може да смекчи сърдечни проблеми, които обикновено са страничен ефект от лекарството доксорубицин (използвано за лечение на рак) (18).
Друго проучване показва кардиопротективната активност на алое вера при диабетични плъхове (19). Добавянето на сок от алое вера, заедно с подходящи хранителни консултации, може да понижи нивата на кръвното налягане при хора с диабет (20).
Сокът от алое вера също показа, че намалява нивата на холестерола в черния дроб на плъховете. Групата, допълнена с алое, е показала 30% намаляване на нивата на чернодробния холестерол (21).
Сокът от алое вера може също да разшири капилярите и да подобри артериалните стени. Изследванията обаче са ограничени в това отношение.
4. Може да детоксикира тялото
Италианско проучване се фокусира върху ефикасността на алое вера при детоксикация. Установено е, че екстрактите от листа изхвърлят отпадъците от тялото (22). Сокът от растението също може да бъде ефективен в този процес (23).
Сокът от алое вера също проявява хепатопротективна активност. Това може допълнително да подобри детоксикацията, тъй като черният дроб е един важен орган, участващ в процеса (24).
Слабителните свойства на сока от алое вера могат да изчистят погълнатите токсини от храносмилателната система (25).
Друго проучване на плъхове посочва, че сокът може да има защитен ефект върху черния дроб по време на диабет (26).
5. Може да помогне за отслабване
Възпалението е свързано с наддаване на тегло и метаболитни проблеми (27). Сокът от алое вера може да играе благоприятна роля поради своите противовъзпалителни свойства.
Слабителните свойства на сока от алое вера могат да помогнат при загуба на тегло. Няма доказателства в подкрепа на това.
Сокът от алое вера съдържа мощни стероли (наречени алое стероли), които могат да регулират метаболизма на липидите (28). Установено е, че пълните плъхове, хранени с тези стерили, имат по-ниски нива на телесни мазнини (29).
В проучване на плъхове е установено, че поглъщането на алое вера предотвратява затлъстяването, предизвикано от диета. Постигна това чрез стимулиране на разхода на енергия и намаляване на натрупването на телесни мазнини (30).
Сокът от алое вера има благоприятен ефект върху затлъстели лица с преддиабет и диабет. Намалява телесното тегло, телесната мастна маса и инсулиновата резистентност при тези индивиди (31).
6. Може да поддържа имунната система
Изследване на мишки твърди, че поглъщането на сок от алое вера може да стимулира клетъчния и хуморален (свързан с телесните течности) имунитет (32).
Сокът от алое вера може да действа като подобрител на имунната система. В това отношение обаче се нуждаем от повече изследвания.
7. Може да контролира нивата на кръвната захар
Предварителните изследвания показват, че приемът на сок от алое вера може да помогне за подобряване на нивата на глюкоза в кръвта. Безопасността на сока от алое вера в това отношение обаче все още не е установена (33).
Счита се, че някои хранителни вещества в сока подобряват ефективността на инсулина. Те могат да включват хром, магнезий, цинк и манган. За установяване на връзката обаче са необходими допълнителни изследвания.
Американско проучване обсъжда UP780, състав, базиран на алое, който може да работи като естествена добавка за поддържане на здравословни нива на кръвната глюкоза (34). Подобни ефекти могат да бъдат възможни със сок от алое вера.
8. May Help Reduce Cancer Risk
As per a UAE study, aloe vera can inhibit cancer cell growth. It also can increase the effectiveness of cancer drugs, like cisplatin (35).
Aloe juice contains bioactive compounds, like aloin and lectin, that have anti-inflammatory properties (36). These may also help reduce cancer risk.
Aloe vera contains acemannan, a phytonutrient. Studies state that this phytonutrient may shrink cancer tumors (37).
Aloe vera juice was also found to reduce the spread of cancer (38). However, more research is needed to establish the anticancer properties of the juice.
9. May Hydrate The Body
Aloe vera juice contains nearly 75 active components that can replenish the body (5). It is believed to hydrate the body and relieve exhaustion, though research is limited in this regard.
As per a Brazilian study, aloe vera can also improve skin hydration (39).
10. May Improve Oral Health
An Indian study states that aloe vera juice could have unlimited use in the field of dentistry. Its antiseptic and anti-inflammatory properties can help treat gingivitis, plaque, and periodontitis. Its antiviral properties can help heal oral infections as well (40).
Aloe vera juice may also act as an efficient mouthwash without any side effects (41).
The anti-inflammatory properties of aloe vera juice can also play a role in treating plaque-induced gingivitis (42).
11. May Promote Hair Health
The anti-inflammatory properties of aloe vera juice may soothe and moisturize the scalp. The juice may also treat an itchy scalp. However, research is limited in this area.
The antibacterial properties of aloe vera may help treat dandruff (43).
Anecdotal evidence suggests that the juice may also keep the dead skin cells from clogging the hair follicles. The alkaline nature of aloe vera juice may balance the pH levels of the hair and act as a good conditioning agent.
Aloe vera juice may add shine to your hair and control frizz. The vitamins and minerals in the juice may strengthen your hair. However, studies are limited in this area, and more research is required to know about these benefits.
12. May Provide The Essential Amino Acids
Aloe vera juice offers 16 of the 22 amino acids, including 7 of the 8 essential amino acids (44). These amino acids promote overall health and may also aid muscle growth.
13. May Improve Brain Health
Individuals given diets including aloe vera performed better on tasks of memory recall and recognition in a study. These participants also reported reduced incidences of tension or low mood (45). These effects could be attributed to the saccharides in aloe vera juice.
14. May Treat Heartburn
In a case of gastroesophageal reflux, aloe vera juice could reduce the symptoms. It also was well tolerated (46). The juice may also soothe the symptoms of heartburn.
According to another study, aloe vera syrup was found to be a safe treatment for GERD (gastroesophageal reflux disease) (47).
Aloe vera juice is a convenient way of ensuring optimal health for yourself and your family. However, not everybody can consume it as it may cause certain adverse effects.
Side Effects Of Aloe Vera Juice
- Potassium Deficiency
Aloe vera juice is a laxative and acts as a diuretic. Though this may lead to short-term weight loss, it can lead to potassium deficiency in the long run (1).
- Issues During Pregnancy And Breastfeeding
Aloe vera can be potentially dangerous when orally taken by pregnant or breastfeeding women. One report links aloe vera to miscarriage (48). Avoid use if you are pregnant or breastfeeding.
- Allergic Reactions
The intake of aloe juice may cause allergies in some individuals. The symptoms may include diarrhea, abdominal cramps, and red urine. Some may also experience aggravated constipation (1).
- Kidney Issues
The juice may result in kidney injury if it contains latex. However, research is lacking in this aspect. Those with a history of kidney issues must avoid aloe vera juice.
- Digestive Problems
The laxative effects of aloe vera juice may also lead to constipation in certain individuals. It may also cause abdominal cramps (muscle weakness) and electrolyte imbalances (1). Another digestive problem aloe vera juice can cause is diarrhea (49).
- Irregular Heartbeat
The possible electrolyte imbalances with aloe vera juice intake can also lead to irregular heartbeat, or arrhythmia (50).
- Liver Toxicity
Excess aloe juice intake can also lead to liver damage and toxicity (51). Hence, individuals with liver issues must be careful.
Drug Interactions
Aloe vera juice can decrease blood sugar, and this could cause a problem with diabetes medications (1).
Aloe vera juice can also interact with sevoflurane (used as anesthesia during surgery) (52). The juice exerts anti-platelet effects and may interfere with drugs like warfarin (used as a blood thinner) (53).
Dosage
Juice from 300 mg of aloe vera may be beneficial for lowering blood sugar levels (54). For further information on the ideal dosage, consult your doctor.
Precautions
Aloe vera juice could be unsafe for pregnant or breastfeeding women. The juice must also be avoided in children below 12 years of age.
Where To Buy Aloe Vera Juice
You can either pick a bottle of aloe vera juice from the nearest supermarket or place an order online. Following are the brands you may look for.
- Patanjali Aloe Vera Juice
- Lily of the Desert Aloe Vera Juice
- Aloe Pura Aloe Vera Juice
Conclusion
Aloe vera juice has similar benefits to the gel. However, the juice may get better absorbed in the system. Aloe vera juice may also be much easier to carry and consume. There is a huge body of research on the benefits of the aloe vera plant.
Be careful about the potential side effects the juice may cause. If you are generally healthy, including aloe vera juice in your regular routine can help. Make sure you consult your doctor before consuming aloe vera juice.
Expert’s Answers For Readers’ Questions
Which of the two is better – colored or decolorized aloe vera juice?
Purified and decolorized aloe vera juice could be the better option. Unpurified or colored aloe vera juice contains anthraquinones, which may cause side effects. Hence, while shopping, check for the following statements on the label:
– Decolorized
– Organic
– Purified
– Safety Tested
What is the pH of aloe vera juice?
Aloe vera juice has a pH level of 4.5 to 5.5.
Does aloe vera juice promote alkalinity?
Aloe vera juice is alkaline and may promote body alkalinity.
Пие ли сок от алое вера подобрява здравето на кожата?
Приемът на сок от алое вера може да насърчи здравето на кожата. Въпреки това липсват преки изследвания в това отношение. Локалното приложение на сока има няколко предимства. Той може да насърчи заздравяването и овлажняването и също така да намали стриите, причинени по време на бременност. Неговите антибактериални свойства могат да помогнат за лечение на екзема и псориазис.
Други ползи от локалното приложение на сока включват намалени признаци на стареене, UV защита и намалено възпаление на кожата.
54 източника
Stylecraze има строги насоки за снабдяване и разчита на рецензирани изследвания, академични изследователски институти и медицински асоциации. Избягваме да използваме третични референции. Можете да научите повече за това как гарантираме, че съдържанието ни е точно и актуално, като прочетете редакционната ни политика.-
- Surjushe, Amar et al. “Aloe vera: a short review.” Indian journal of dermatology vol. 53,4 (2008): 163-6.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/
- Nagpal, Ravinder et al. “Effect of Aloe vera juice on growth and activities of Lactobacilli in-vitro.” Acta bio-medica: Atenei Parmensis vol. 83,3 (2012): 183-8.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23762993/
- Avijgan, Majid et al. “Effectiveness of Aloe Vera Gel in Chronic Ulcers in Comparison with Conventional Treatments.” Iranian journal of medical sciences vol. 41,3 Suppl (2016): S30.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27840496/
- Hong, Seung Wook et al. “Aloe vera Is Effective and Safe in Short-term Treatment of Irritable Bowel Syndrome: A Systematic Review and Meta-analysis.” Journal of neurogastroenterology and motility vol. 24,4 (2018): 528-535.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6175553/
- Hamman, Josias H. “Composition and applications of Aloe vera leaf gel.” Molecules (Basel, Switzerland) vol. 13,8 1599-616. 8 Aug. 2008.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6245421/
- Khedmat, Hossein et al. “Aloe vera in treatment of refractory irritable bowel syndrome: Trial on Iranian patients.” Journal of research in medical sciences: the official journal of Isfahan University of Medical Sciences vol. 18,8 (2013): 732.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3872617/
- Radha, Maharjan H, and Nampoothiri P Laxmipriya. “Evaluation of biological properties and clinical effectiveness of Aloe vera: A systematic review.” Journal of traditional and complementary medicine vol. 5,1 21-6. 23 Dec. 2014.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4488101/
- Nair, Gopakumar Ramachandran et al. “Clinical Effectiveness of Aloe Vera in the Management of Oral Mucosal Diseases- A Systematic Review.” Journal of clinical and diagnostic research: JCDR vol. 10,8 (2016): ZE01-7.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5028429/
- Wan, Ping et al. “Advances in treatment of ulcerative colitis with herbs: from bench to bedside.” World journal of gastroenterology vol. 20,39 (2014): 14099-104.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4202341/
- Langmead L, Makins RJ, Rampton DS. Anti-inflammatory effects of aloe vera gel in human colorectal mucosa in vitro. Aliment Pharmacol Ther. 2004;19(5):521–527.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14987320
- Vázquez B, Avila G, Segura D, Escalante B. Antiinflammatory activity of extracts from Aloe vera gel. J Ethnopharmacol. 1996;55(1):69–75.
url
- Davis RH, Rosenthal KY, Cesario LR, Rouw GA. Processed Aloe vera administered topically inhibits inflammation. J Am Podiatr Med Assoc. 1989;79(8):395–397.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2810076
- Reuter J, Jocher A, Stump J, Grossjohann B, Franke G, Schempp CM. Investigation of the anti-inflammatory potential of Aloe vera gel (97.5%) in the ultraviolet erythema test. Skin Pharmacol Physiol. 2008;21(2):106–110.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18253066
- Davis RH, Maro NP. Aloe vera and gibberellin. Anti-inflammatory activity in diabetes. J Am Podiatr Med Assoc. 1989;79(1):24–26.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2724102
- Cowan D. Oral Aloe vera as a treatment for osteoarthritis: a summary. Br J Community Nurs. 2010;15(6):280–282.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20679979
- Vandana, K R et al. “In-vitro assessment and pharmacodynamics of nimesulide incorporated Aloe vera transemulgel.” Current drug discovery technologies vol. 11,2 (2014): 162-7.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24295369/
- Dana, Nasim et al. “The effect of Aloe vera leaf gel on fatty streak formation in hypercholesterolemic rabbits.” Journal of research in medical sciences: the official journal of Isfahan University of Medical Sciences vol. 17,5 (2012): 439-42.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3634268/
- Kaithwas G, Dubey K, Pillai KK. Effect of aloe vera (Aloe barbadensis Miller) gel on doxorubicin-induced myocardial oxidative stress and calcium overload in albino rats. Indian J Exp Biol. 2011;49(4):260–268.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21614889
- Jain N, Vijayaraghavan R, Pant SC, Lomash V, Ali M. Aloe vera gel alleviates cardiotoxicity in streptozocin-induced diabetes in rats. J Pharm Pharmacol. 2010;62(1):115–123.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20723007
- Choudhary, Monika et al. “Hypoglycemic and hypolipidemic effect of Aloe vera L. in non-insulin dependent diabetics.” Journal of food science and technology vol. 51,1 (2014): 90-6. doi:10.1007/s13197-011-0459-0
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3857397/
- Lim BO, Seong NS, Choue RW, et al. Efficacy of dietary aloe vera supplementation on hepatic cholesterol and oxidative status in aged rats. J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 2003;49(4):292–296.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14598919
- Cellini L, Di Bartolomeo S, Di Campli E, Genovese S, Locatelli M, Di Giulio M. In vitro activity of Aloe vera inner gel against Helicobacter pylori strains. Lett Appl Microbiol. 2014;59(1):43–48.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24597562
- Salehi, Bahare et al. “Aloe Genus Plants: From Farm to Food Applications and Phytopharmacotherapy.” International journal of molecular sciences vol. 19,9 2843. 19 Sep. 2018, doi:10.3390/ijms19092843
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6163315/
- Rahmani, Arshad H et al. “Aloe vera: Potential candidate in health management via modulation of biological activities.” Pharmacognosy reviews vol. 9,18 (2015): 120-6.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4557234/
- Guan, Yong-Song, and Qing He. “Plants Consumption and Liver Health.” Evidence-based complementary and alternative medicine: eCAM vol. 2015 (2015): 824185.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4499388/
- Can A, Akev N, Ozsoy N, et al. Effect of Aloe vera leaf gel and pulp extracts on the liver in type-II diabetic rat models. Biol Pharm Bull. 2004;27(5):694–698.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15133247
- Monteiro, Rosário, and Isabel Azevedo. “Chronic inflammation in obesity and the metabolic syndrome.” Mediators of inflammation vol. 2010 (2010): 289645.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2913796/
- Tanaka, Miyuki & Misawa, Eriko & Yamauchi, Koji & Abe, Fumiaki & Ishizaki, Chiaki. (2015). Effects of plant sterols derived from Aloe vera gel on human dermal fibroblasts in vitro and on skin condition in Japanese women. Clinical, cosmetic and investigational dermatology. 8. 95-104.
www.researchgate.net/publication/273469470_Effects_of_plant_sterols_derived_from_Aloe_vera_gel_on_human_dermal_fibroblasts_in_vitro_and_on_skin_condition_in_Japanese_women
- Misawa, Eriko & Tanaka, Miyuki & Nomaguchi, Kouji & Yamada, Muneo & Toida, Tomohiro & Takase, Mitsunori & Iwatsuki, Keiji & Kawada, Teruo. (2008). Administration of phytosterols isolated from Aloe vera gel reduce visceral fat mass and improve hyperglycemia in Zucker diabetic fatty (ZDF) rats. Obesity Research & Clinical Practice – OBES RES CLIN PRACT. 2. 239-245.
www.researchgate.net/publication/246155370_Administration_of_phytosterols_isolated_from_Aloe_vera_gel_reduce_visceral_fat_mass_and_improve_hyperglycemia_in_Zucker_diabetic_fatty_ZDF_rats/citation/download
- Misawa E, Tanaka M, Nabeshima K, et al. Administration of dried Aloe vera gel powder reduced body fat mass in diet-induced obesity (DIO) rats. J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 2012;58(3):195–201.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22878390
- Choi HC, Kim SJ, Son KY, Oh BJ, Cho BL. Metabolic effects of aloe vera gel complex in obese prediabetes and early non-treated diabetic patients: randomized controlled trial. Nutrition. 2013;29(9):1110–1114.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23735317
- Bałan, Barbara Joanna et al. “Oral administration of Aloe vera gel, anti-microbial and anti-inflammatory herbal remedy, stimulates cell-mediated immunity and antibody production in a mouse model.” Central-European journal of immunology vol. 39,2 (2014): 125-30.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4440021/
- Zhang, Yiyi et al. “Efficacy of Aloe Vera Supplementation on Prediabetes and Early Non-Treated Diabetic Patients: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials.” Nutrients vol. 8,7 388. 23 Jun. 2016.Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4963864/
- Yimam, Mesfin et al. “Blood glucose lowering activity of aloe based composition, UP780, in alloxan induced insulin dependent mouse diabetes model.” Diabetology & metabolic syndrome vol. 6 61. 24 May. 2014.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4041641/
- Hussain A, Sharma C, Khan S, Shah K, Haque S. Aloe vera inhibits proliferation of human breast and cervical cancer cells and acts synergistically with cisplatin. Asian Pac J Cancer Prev. 2015;16(7):2939–2946.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25854386
- Upadhyay, Ravi. (2018). Nutraceutical, therapeutic, and pharmaceutical potential of Aloe vera: A review. International Journal of Green Pharmacy. 12.
www.researchgate.net/publication/325256526_Nutraceutical_therapeutic_and_pharmaceutical_potential_of_Aloe_vera_A_review
- Sierra-García GD, Castro-Ríos R, González-Horta A, Lara-Arias J, Chávez-Montes A. Acemannan, an extracted polysaccharide from Aloe vera: A literature review. Nat Prod Commun. 2014;9(8):1217–1221.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25233608
- Lissoni P, Rovelli F, Brivio F, et al. A randomized study of chemotherapy versus biochemotherapy with chemotherapy plus Aloe arborescens in patients with metastatic cancer. In Vivo. 2009;23(1):171–175.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19368145
- Dal’Belo SE, Gaspar LR, Maia Campos PM. Moisturizing effect of cosmetic formulations containing Aloe vera extract in different concentrations assessed by skin bioengineering techniques. Skin Res Technol. 2006;12(4):241–246.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17026654
- Sujatha, G et al. “Aloe vera in dentistry.” Journal of clinical and diagnostic research: JCDR vol. 8,10 (2014): ZI01-2.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4253296/
- Karim B, Bhaskar DJ, Agali C, et al. Effect of Aloe vera mouthwash on periodontal health: triple blind randomized control trial. Oral Health Dent Manag. 2014;13(1):14–19.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24603910
- Ajmera, Neha et al. “Aloe vera: It’s effect on gingivitis.” Journal of Indian Society of Periodontology vol. 17,4 (2013): 435-8.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3800403/
- Hashemi, Seyyed Abbas et al. “The Review on Properties of Aloe Vera in Healing of Cutaneous Wounds.” BioMed research international vol. 2015 (2015): 714216.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4452276/
- Gupta, Neha et al. “Aloe-Vera: A Nature’s Gift to Children.” International journal of clinical pediatric dentistry vol. 3,2 (2010): 87-92.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4968173/
- Nelson, Erika D et al. “Neurologic effects of exogenous saccharides: a review of controlled human, animal, and in vitro studies.” Nutritional neuroscience vol. 15,4 (2012): 149-62.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3389826/
- Kines, Kasia, and Tina Krupczak. “Nutritional Interventions for Gastroesophageal Reflux, Irritable Bowel Syndrome, and Hypochlorhydria: A Case Report.” Integrative medicine (Encinitas, Calif.) vol. 15,4 (2016): 49-53.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4991651/
- Panahi, Yunes et al. “Efficacy and safety of Aloe vera syrup for the treatment of gastroesophageal reflux disease: a pilot randomized positive-controlled trial.” Journal of traditional Chinese medicine = Chung i tsa chih ying wen pan vol. 35,6 (2015): 632-6.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26742306/
- Guo, Xiaoqing, and Nan Mei. “Aloe vera: A review of toxicity and adverse clinical effects.” Journal of environmental science and health. Part C, Environmental carcinogenesis & ecotoxicology reviews vol. 34,2 (2016): 77-96.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6349368/
- Foster, Meika. “Evaluation of the Nutritional and Metabolic Effects of Aloe Vera.” Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects. 2nd Edition., U.S. National Library of Medicine, 1 Jan. 1970.
www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK92765/
- Saka, Wa et al. “Changes in Serum Electrolytes, Urea, and Creatinine in Aloe Vera-treated Rats.” Journal of young pharmacists: JYP vol. 4,2 (2012): 78-81.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3385221/
- Yang, Ha Na et al. “Aloe-induced toxic hepatitis.” Journal of Korean medical science vol. 25,3 (2010): 492-5.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2826749/
- Lee, Anna, et al. “Possible interaction between sevoflurane and Aloe vera.” Annals of Pharmacotherapy 38.10 (2004): 1651-1654.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15292490/
- Paoletti, Angelica, et al. “Interactions between natural health products and oral anticoagulants: spontaneous reports in the Italian Surveillance System of Natural Health Products.” Evidence-based complementary and alternative medicine 2011 (2011).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3025393/
- Alinejad-Mofrad, Samaneh, et al. “Improvement of glucose and lipid profile status with Aloe vera in pre-diabetic subjects: a randomized controlled-trial.” Journal of Diabetes & Metabolic Disorders 14.1 (2015): 22.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4399423/
- Surjushe, Amar et al. “Aloe vera: a short review.” Indian journal of dermatology vol. 53,4 (2008): 163-6.