Съдържание:
Работата през нощната смяна е неизбежна за няколко професионалисти. Според проучване, публикувано в Journal of Occupationals and Environmental Environmental, над 2000 жени са били оценени за рисковете от нощния труд. Установено е, че тези жени са по-склонни да страдат от рак на гърдата в сравнение с техните колеги, които не са работили през нощната смяна.
Работата през нощта за по-дълъг период може да причини вреда на тялото ви и да доведе до разстройство, наречено Shift Work Sleep Disorder (SWSD). Някои от симптомите на разстройство на съня при работа на смяна са както следва:
- Липса на концентрация
- Дразнене
- Кратък нрав
- Липса на сън или нарушен режим на сън
- Косопад
- Суха и скучна кожа
- Главоболие
- Замайване
Аюрведа обяснява, че непрекъснатото събуждане през нощта увеличава сухотата на вата в тялото. По този начин, за да балансирате тази сухота в тялото, е много полезно да имате чаена лъжичка топено масло, докато излизате на работа през нощта. Работата през нощта също натоварва значително нервната система, тъй като тялото ви върви срещу зърното на природния ритъм.
Един от най-добрите начини за справяне с такъв хроничен стрес е помощта на адаптогените. Един от най-популярните адаптогени е Ашваганда. Той има способността да поддържа енергията в тялото. Той също така помага за успокояване на нервната система, като по този начин ви позволява да спите добре.
Посочените по-долу са няколко здравни съвета, които могат да помогнат на работниците през нощната смяна.
Някои здравни съвети за работниците на нощна смяна
Изображение: Shutterstock
Original text
- Тъй като косопадът е много често срещан симптом на разстройството на съня при работа на смени, е важно да се грижите правилно за косата си. Редовно нанасяйте и масажирайте маслото за коса върху скалпа и дължината на косата. Някои от най-добрите