Съдържание:
- Какво е инфекция на трихофития?
- Водородният прекис убива ли гъбичките?
- Как да използваме водороден прекис за лечение на трихофития
- Помага ли Неоспорин при трихофития?
- Други алтернативи за лечение на трихофития
- 6 източника
Гъбичните инфекции са доста разпространени и много хора трябваше да се справят с такава. Инфекциите, дължащи се на гъбички, са от различни видове и засягат различни части на човешкото тяло. От всички гъбични инфекции инфекцията с трихофития е най-честата.
Тази статия ще обсъди подробно за инфекцията на трихофития и как може да се използва водороден прекис за лечение на тази инфекция.
Какво е инфекция на трихофития?
Дерматофитозата, която е известна като трихофития, е гъбична инфекция. Той засяга различни части на тялото, като скалпа, краката, ноктите на краката и ноктите (1). Трихофития е заразна инфекция и може лесно да се разпространи от човек на човек.
В някои случаи инфекцията с трихофития може да бъде заразена от животни. Домашните домашни любимци, като котки, кучета или морски свинчета, могат да бъдат носители на тази инфекция (2).
След заразяване с инфекцията човек може да забележи червени и сърбящи петна по кожата им. Тези петна имат вид на пръстен. Драскането не е най-доброто решение, тъй като може да доведе до разпространение на инфекцията. Ако тази инфекция не бъде лекувана на първо място, тя може да се повтори. Тук водородният прекис може да помогне.
Водородният прекис убива ли гъбичките?
Водородният пероксид има антибактериални, фунгицидни и спороцидни свойства (3). Тези свойства могат да помогнат за дезинфекция на засегнатата област и предотвратяване на разпространението на инфекцията.
Водородният пероксид може да помогне за елиминиране на инфекция с трихофития при редовна употреба. Периодът на лечение може да варира в зависимост от тежестта на случая.
Как да използваме водороден прекис за лечение на трихофития
Както бе споменато по-рано, водородният прекис е леснодостъпен състав. Можете лесно да го набавите от местен химик. Това е също евтин, но ефективен метод, който може да лекува инфекция на трихофития.
Посещението при най-близкия химик ще ви покаже, че водородният прекис се предлага с различна сила. За лечение на трихофития обаче може да се наложи да използвате 3% разтвор.
За да администрирате водороден прекис, ще ви трябва стерилна памучна топка. Разредете разтвора според чувствителността на кожата си. Консултирайте се с Вашия лекар, за да разберете колко трябва да разредите разтвора. Накиснете памук в разредения разтвор. Нанесете това върху заразената зона и го оставете да действа известно време. Можете да правите това няколко пъти дневно, докато видите, че инфекцията на трихофития отшумява.
Забележка: Водородният прекис може да причини леко дразнене на кожата. Това може също да причини усещане за парене на повърхността на кожата ви. Ако имате чувствителна кожа, може да изпитате лек дискомфорт. В някои случаи използването на по-голямо количество разтвор може да доведе до побеляване на кожата за кратко в кратък период от време. Следователно, не забравяйте да говорите с Вашия лекар, преди да използвате това лекарство.
Нека разгледаме някои алтернативни лекарства, които могат да се използват за лечение на трихофития.
Помага ли Неоспорин при трихофития?
Неоспорин е антибиотичен мехлем, който се използва за лечение на леки наранявания на кожата. Въпреки че няма значителни изследвания, свързващи неоспорина с лечението на трихофития, се смята, че неоспоринът може да помогне за контрол на инфекцията на трихофития в ранен етап.
Освен Neosporin, можете да използвате Miconazole, друг противогъбичен мехлем за лечение на трихофития (4).
Други алтернативи за лечение на трихофития
- Използвайте противогъбичен шампоан, за да почистите старателно скалпа си (5).
- Почистете добре ръцете и ноктите си с антибактериален сапун.
- Ако сте се заразили с инфекция, оставете заразената зона да диша, като не я покривате с тесни дрехи.
- Не забравяйте да държите завивките на леглото си измити и почистени.
- Вземете душ след фитнес или тренировъчни сесии.
- Не споделяйте дрехи, кърпи или чаршафи със заразеното лице.
- Сменяйте ежедневно чорапите и бельото си. Обуйте чорапи само след като измиете краката си и ги изсушите напълно.
- Можете да използвате противогъбичен мехлем, крем или лосион с рецепта (6).
Това бяха няколко алтернативни възможности за лечение на трихофития. Ако симптомите продължават, трябва незабавно да потърсите медицинска помощ. Въпреки че трихофития е често срещана инфекция на кожата, важно е да се предприемат бързи действия, за да се предотврати разпространението на инфекцията. Следвайте съветите, споменати в статията, за да предотвратите бъдещи инфекции.
6 източника
Stylecraze има строги насоки за снабдяване и разчита на рецензирани изследвания, академични изследователски институти и медицински асоциации. Избягваме да използваме третични референции. Можете да научите повече за това как гарантираме, че съдържанието ни е точно и актуално, като прочетете редакционната ни политика.- Weitzman, I и RC Summerbell. "Дерматофитите." Прегледи на клиничната микробиология об. 8,2 (1995): 240-59.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC172857/
- Паскети, Марио и др. „Инфекция от Microsporum canis при педиатрични пациенти: ветеринарна перспектива.“ Ветеринарни науки кн. 4,3 46.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5644651/
- Baldry, MGC „Бактерицидните, фунгицидни и спороцидни свойства на водородния прекис и пероцетната киселина.“ Списание за приложна бактериология 54.3 (1983): 417-423.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6409877
- Rotta, Inajara, et al. „Ефективност на локалните противогъбични лекарства при различни дерматомикози: систематичен преглед с мета-анализ.“ Revista da Associação Médica Brasileira (Английско издание) 58.3 (2012): 308-318.
www.scielo.br/scielo.php?pid=S0104-42302012000300010&script=sci_arttext&tlng=en
- Fuller, LC et al. „Диагностика и лечение на трихофития на скалпа.“ BMJ (Clinical research ed.) Vol. 326,7388 (2003): 539-41.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1125423/
- Джейн, Неету и Минакши Шарма. „Широкоспектърно антимикотично лекарство за лечение на трихофития при хора.“ Съвременна наука 85.1 (2003): 30-34.
www.jstor.org/stable/24107708?seq=1